НОВОСТИ


Виставка "Німці Причорномор'я"


     Вагомий вклад внесли представники німецького етносу в історію та культуру Причорномор'я.
    В період з 15 вересня по 8 жовтня 2013 р. стартує програма "Німецькі тижні в Одесі" організована благодійним фондом "Общество Развития Одесса". У рамках цієї програми діючий оновлений комплекс музею "Степова Україна" - "Німці" буде доповнений виставкою В. Потеряйка "Німецькі колонії на Одещині". Це серія офортів, яка складається з 15 графічних листів, створені автором на протязі 2011 - 2013 рр. Домінантой в композиційному рішенні кожного листа є зображення католицького чи лютеранського собору - центра духовного життя в колонії. Зображені образи поселенців, виробничі будівлі, сакральні пам'ятки, речі традиційного побуту, документи, відображають головні віхи німецької колонізації у Північному Причорномор'ї:
    - засвоєння території;
    - період розвитку та економічного росту;
    - трагедія депортації, втрата малої Батьківщини.
    Сам автор, Віктор Потеряйко народився 9 січня 1940 р. у м. Херсон. Професійну освіту здобув в Одеському державному художньому училищі (1963 р.). Працює в техніці станкового живопису, графіки (офорт).
    У республіканських виставках почав брати участь з 1965 р. Географія його творчості охоплює мало не всю територію колишнього СРСР. Заслуговують уваги роботи, присвячені прикордонним заставам і військовим частинам в містах: Одеса, Севастополь, Львів, Брест. Працював в графічних, живописних і акварельних групах, організованих в будинках творчості "Сенеж" і "Седнев".
    З 1973 р. Віктор Потеряйко є членом Національної спілки художників України (НСХУ), а з 1996 р. - директором Художнього Фонду ТОВ НСХУ. Був головою молодіжного об'єднання ТОВ НСХУ. На сьогоднішній день Віктор Потеряйко є віце-президентом Союзу мариністів м. Одеса (з 1998 р.). За активну творчу і суспільну роботу неодноразово нагороджувався грамотами і дипломами як у радянську добу так і у незалежній Україні.
    В 2008 р. В. Потеряйко взяв участь в реалізації проекту Одеського історико-краєзнавчого музею "В забвеньи дремлющий дворец", присвяченого роду І.І. Куріса (1841 - 1898 р.)
    Демонстрація офортів В. Потеряйка та оновленого експозиційного комплексу "Німці", які стали частиною культурного надбання та свідоцтвами історії народу України, буде сприяти підвищенню духовного та естетичного рівня усіх відвідувачів музею.

Виставка експонується з 16 вересня по 16 жовтня 2013 р.
з 10.00 до 17.30, вихідний день - п'ятниця.
Музей "Степова Україна" (відділ Одеського історико-краєзнавчого музею)
вул. Ланжеронівська, 24-а


           
 

Интернет реклама УБС
© Автор интернет-проекта: Рыбников Александр