НОВОСТИ


Благодійна акція до дня Святого Миколая


    Святий Миколай-Чудотворець належить до найвизначніших святих християнської церкви. Його люблять і вшановують на Заході та Сході. З особливим нетерпінням чекають на день пам'яті святителя діти - бо для них то означає веселе свято й подарунки.
    Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров'я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні - прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися. А в ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки.
    В сучасні часи з'явилась добра традиція - саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки.
    В колекції Одеського історико-краєзнавчого музею зберігаються старовинні ікони Святого Миколая: козацька ікона 18 ст. та старообрядська ікона 19 ст. На разі вони прикрашають першу залу відділу "Музей "Степова Україна" і стануть символом відзначання свята.
    Колектив Одеського історико-краєзнавчого музею до цього свята підготував благодійну акцію для учнів Одеської загальноосвітньої школи-інтернату № 5. Учні 7-г класу Одеського НВК "Гімназія №9" виступлять з програмою "Свято Миколая", також для всіх присутніх буде проведено майстер-клас з ліплення глини "Подарунок своїми руками" від відомого майстра Олександра Івановича Гаркавченка.
    Проведення святкового заходу до дня Святого Миколая це не тільки відродження святкування народних традицій, але й сприятиме підвищенню духовного та естетичного рівня усіх відвідувачів музею.


Благодійна акція до дня Святого Миколая відбудеться:
16 грудня 2013 р., о 14.00, у Музеї "Степова Україна"
(відділі Одеського історико-краєзнавчого музею),
за адресою: вул. Ланжеронівська, 24-а.
Тел. для довідок: (048) 726-26-08.


           
 

Интернет реклама УБС
© Автор интернет-проекта: Рыбников Александр