НОВИНИВиставка "ІРИСИ"

Ірис- символ миру і спокою, досконалості


    З 26 квітня по 26 травня 2017 р., у Виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею експонується виставка "Іриси".
    Квіти ірису відомі людству з давніх давен. На острові Кріт, серед розписів Кноського палацу, на фресках є зображення квітучих ірисів. Це майже 4000 років тому! Можна лише уявити скільки радості і захоплення принесла ця квітка. Скільком митцям вона принесла натхнення …
    У християнстві ірис - символ страждань Богоматері за сина. Однією з найвиразніших, образних тем для митців усіх часів і народів є тема жіночого начала, як духовної складової культури людства. Сьогодні ірис символізує - дружбу, щирість, повагу, вірність. З полотен митців через красу проглядаються образи міста і країни, людини і укладу життя, почуттів і бачення світу очима сучасників.
    Проте в сучасному світі знецінюється значення духовності.
    Сьогодні справжнє мистецтво - соціально небайдуже мистецтво, яке спроможне сказати щось важливе після епатажу так званого "актуального мистецтва". Твори, що представлені на виставці, мають бути інструментом отримання та передачі знання, соціально корисним і вільним від дискусій про актуальне і неактуальне, сучасне і традицію. Це свого роду ритуал подібний японському поняттю "милування" красою квітки. Найпотаємніший акт творення відбувається, коли чистого аркуша торкається пензль або олівець…
    У виставці приймають участь викладачі художньо-графічного факультету Південноукраїнського педагогічного університету імені К. Д. Ушинського: О. Малік, З. Борисюк, Е. Серпіонова, Е. Мунтян, Л. Богайчук, C. Крижевська, Т. Ковальчук, О. Полисаєва, Ю. Грачик, Н. Кубриш та художники-випускники факультету: П. Македонський, А. Голодецька, Л. Туржанська, С. Норель, Л. Дем'янішина, О. Шевчук, О. Потьомкіна, О. Паславська, С. Басок.
    Твори виконані в техніці живопису, гобелену, батику.
    Пропонуємо відвідувачам виставки надихнутися багатобарв'ям ірису, поповнити свою душу чистотою справжніх цінностей, крізь призму естетичного бачення авторів художніх творів.

Відкриття виставки "Іриси" відбудеться: 26 квітня 2017 р., о 15.00, за адресою: вул. Ланжеронівська, 24-а,
Виставкова зала (відділ Одеського історико-краєзнавчого музею).
Експонування виставки: з 26 квітня по 26 травня 2017 р., щоденно, з 10.00 до 17.00, вихідні дні - четвер, п'ятниця.
Тел. для довідок: 726-26-08; 722-48-67.


           
 

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС
© Автор интернет-проекта: Рыбников Александр