НОВИНИ
Управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини
Одеської обласної державної адміністрації
Одеський історико-краєзнавчий музей

Арт-ательє "Георгій Косміаді" м. Рівне

Виставка художніх картин Георгія Косміаді (1886-1967)

"Отеческие берега"


     Серед творчих осіб ХХ ст. можна виділити Георгія Петровича Косміаді (24.03.1886 - 22.05.1967 рр.) - художника, архітектора і педагога. Через історичні перипетії минулого сторіччя, він з'явився в світі мистецтва як художник-одинак: багатогранний майстер темперних кругообігів, віртуоз радісних колористичних монотипій, сюжети і образи яких, щиро і ненав'язливо випромінюють динаміку життя, неспокій душі, сакральність відчуттів. Естетика його монотипій - це естетика дерев і пагорбів, жінок і квітів, соборів і куполів, духовних станів і гармонійних відчуттів.
    Відірваний від рідної землі обставинами складного ХХ ст., професор Георгій Косміаді мріяв, щоб його роботи та роботи його учнів залишилися на рідній землі. Бажаючи здійснити мрію батька, Надія Георгіївна Саннов-Косміаді в період з 1992 по 2009 рр. передала частину художньої спадщини батька Народному музею історії Рівненської української гімназії, Рівненському обласному краєзнавчому музею і Будинку-музею російського зарубіжжя ім. О. Солженіцина в Москві. У цей період нею були організовані виставки картин Г. Косміаді в Києві, Рівному, Москві, Берліні.
    З творами Г.П. Косміаді одесити познайомилися на виставках "Косміаді у місті діда і батька" (2010) та "Елегія фарб" (2016), які з успіхом експонувалися у Виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею. Цього разу, дочка художника Надія Саннов-Косміаді (м. Гамбург, Німеччина) привезла роботи, невідомі одеському глядачеві.
    В експозиції виставки "Отеческие берега" представлені різнопланові за тематикою картини: натюрморти, пейзажі, написані автором за споминами про Батьківщину і виконані, переважно, темперою - однією із старовинних технік письма. Ці роботи були створені художником впродовж 27 років перебування у Німеччині, у 1940-х - 1960-х рр.
    Сподіваємось, що твори Георгія Косміаді, як завжди, будуть викликати у глядачів емоції радості, які гармонійно поєднуються із нотками смутку. У цьому й полягає загадка художньої системи митця.
    Виставка "Отеческие берега" ознайомить мешканців і гостей нашого міста з творчістю художника з одеськими корнями і дозволить зміцнити культурні зв'язки історичних регіонів України.

Відкриття виставки "Отеческие берега" відбудеться: 25 квітня 2018, о 14.00, за адресою: вул. Ланжеронівська, 24-а,
Виставкова зала Одеського історико-краєзнавчого музею.
Експонування виставки: з 25 квітня по 27 травня 2018 р., щоденно, з 10.00 до 17.00 , вихідні дні - четвер, п'ятниця.
Телефон для довідок: (048) 726-26-08, 722-48-67.
           
 

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС
© Автор интернет-проекта: Рыбников Александр