НОВИНИ
Український інститут національної пам'яті

Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації 

Одеський історико-краєзнавчий музей

 

Виставка

 

«Українська революція 1917-1921: регіональний вимір»

 

Інформаційно-просвітницький проект «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір» ініційовано Українським інститутом національної пам’яті та втілено в життя у формі пересувної виставки.

Організаторами виставки виступили Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України НАН України, Державна архівна служба України.

Над виставкою працювали: Ярослав Файзулін (керівник авторського колективу), Віталій Скальський, Максим Майоров, Богдан Короленко, Сергій Горобець, Едуард Зуб, Ігор Кочергін, Богдан Галайко, Олег Пустовгар, Оксана Женжера.

 

Пам’ять про Українську революцію 1917-1921 років, що стала визначальним етапом українського державотворення, має стати одним із важливих чинників консолідації українського суспільства. З іншого боку, регіональний вимір революції залишався недостатньо висвітленим та представленим у загальнонаціональному контексті й національній пам’яті. Відтак, мета пропонованої виставки - висвітлення перебігу Української революції 1917-1921 років на місцях, зокрема, створення та діяльності українських інституцій та органів влади, важливих воєнно-політичних подій та популяризація діячів Української революції, які брали участь у революційних подіях, були репрезентантами української державності на місцях, проте й досі залишаються маловідомими.

Тому, 15 банерів виставки розповідають про перебіг подій Української революції 1917-1921 рр. на Київщині, Волині, Січеславщині, Поділлі, Полтавщині, Слобожанщині, Херсонщині, Чернігівщині, Галичині, Буковині, у Закарпатті, Таврії і Криму, також, на етнічних землях: на Кубані, Дону, Східному Причорномор’ї, Курщині, Воронежчині, Поліссі і у Бессарабії. Автори виставки також приділяють увагу подіям, що відбувалися в усіх місцях на теренах колишньої Російської імперії, де компактно проживали українці, де знаходились військові частини, які охопила українізація.

Інформаційно-просвітницькі банери містять унікальні матеріали з українських  архівних і музейних установ, приватних архівів та особистих зібрань істориків.

Пересувна виставка «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір» надійшла у всі обласні центри України. В Одесі, її відкриття відбудеться у рамках святкування Дня Соборності України.

 

26 січня 2021 р., о 14.00
за адресою: вул. Гаванна, 4, Одеський історико-краєзнавчий музей.

Експонування: з 26 січня 2021 р. по 25 лютого 2021 р.
щоденно, з 10.00 до 17.00, вихідний день - п'ятниця,
Тел. для довідок: (048) 726-26-08, 722-84-90.

 

 

           
 

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС
© Автор интернет-проекта: Рыбников Александр