Интернет реклама УБС
        


Як банка супу зробила Енді Уорхола знаменитим?endy worhol soup

Енді Уорхол завжди був затребуваним художником. Його колажі, створені в дитинстві, вже тоді розчулювали усіх навкруги. А подорослішавши, Енді став заробляти хороші гроші в комерційній рекламі.

Але він був занадто амбітний, занадто яскравий для того, щоб залишитися звичайним ремісником, хай і що відмінно заробляє. Уорхол хотів сказати нове слово в мистецтві, стати «батьком» цілого руху, ввести в моду те і сказати про те, чого ніхто до нього не помічав. І йому це вдалося — завдяки тому, що він був справжнім новатором.

Як вам звичка збирати усе дрібне сміття, яке ви робите в житті? Наклейки, пляшки, пачки сигарет, банки супу. Адже саме цим мотлохом Енді надихався, створюючи із звичайних повсякденних предметів витвору мистецтва.

У липні 1962 року світ побачили 32 картини Уорхола «Банки супу Кемпбелл». Роботи були розміщені в горизонтальну лінію так, немов зображені на картинах банки стоять в продовольчому магазині. Критики були в обуренні: що цей Уорхол загордився про себе? Картини спочатку планувалося продавати поодинці, але до кінця виставки покупців було всього п'ять. Глядачі теж ще не розкуштували творчість сміливого рекламника, чого не можна сказати про хазяїна галереї Ирвинге Блуме.

campbells soupБлум досить поспілкувався з Уорхолом для того, щоб зрозуміти: цей хлопець не просто робить поп-арт, він робить історію. Ірвинг умовив Енді представити 32 картини як один твір. Продані п'ять полотен довелося викупляти назад. Це було не так-то просто, але справа того коштувала: за рекордний термін банки супу Уорхола стали символом поп-арту і культури споживання в цілому. Цей суперпопулярний образ, що народжує величезний попит, Уорхол представляв і як кліше, і як класику.

Досвідчені глядачі інтерпретували твір Уорхола у дусі часу: мотив банки супу, що повторюється, символізував нав'язливу рекламу, їх поширеність кидала виклик мистецтву в цілому — уперше об'єктом стало не щось рідкісне або унікальне, а то, що кожна американська хазяйка могла знайти на своїй кухні. Енді Уорхол немов говорив: художник — не обов'язково всевидющий геній, натхнення можна черпати і в найпростішому.

Усіх 32 банки здавалися однаковими тільки на перший погляд. Насправді вони відрізнялися, і це був символ робочого суспільства, теж сірого і штампованого тільки на перший погляд. Адже однакові роби робітників не означали, що у них однакові думки, прагнення і бажання.

Банки з супом швидкого приготування продовжували надихати Енді Уорхола довгі роки. Він створив ще декілька творів, в яких були представлені ці банки, і усі вони мали неймовірний успіх. Нині вони оцінюються на аукціонах в десятки мільйонів доларів, а сам Енді залишився в історії як культова особа, «батько поп-арту» і один з найвідоміших і високооплачуваних художників сучасності.

А чим ви вважаєте «32 банки супу Кемпбелл» — витвором мистецтва або витівкою спритного шахрая?

Джерело: Історія "Irinin Journal" - https://irinin.com/istoriia.htmlИнтернет реклама УБС