Интернет реклама УБС
        


Як отримати дозвіл на державні закупівлі



Тендери, що проводяться в системі Прозорро, мають свої особливості. Отримати дозвіл на участь у торгах можна за дотримання низки умов. Насамперед, усі бажаючі мають пройти реєстрацію на офіційному ліцензованому майданчику. Такою є Українська Універсальна Біржа. Для цього необхідно пройти на сайт tender.uub.com.ua.

Які особливості мають тендери

На підставі законодавства України практично всі державні підприємства мають проводити процедуру закупівель за допомогою Прозорро. Вони виставляють свої заявки на торги і не можуть впливати на цей процес. На аукціони виставляються такі предмети торгів як:

  • товари;

  • послуги;

  • роботи.

Наприклад, замовник виставив два види заявки: на закупівлю канцелярії та на її доставку. При цьому перший тендер може виграти одна компанія, а другий інша. Також може існувати схема, за якої умовами тендеру на канцелярію буде її обов'язкова доставка замовнику.

Умовою цього процесу є факт, за яким вартість послуги не перевищуватиме вартість самого предмета торгів. Цей показник зазначено у наказі №454 від 17.03.2016 року «Про затвердження порядку визначення предмета закупівель».

Серед особливостей отримання доступу до тендерів можна виділити наявність ідентифікації. Користувач без підтвердження достовірності даних не може залишати чи відгукуватися на заявки. Підтвердити особу можна за допомогою електронного підпису чи проведення оплати з розрахункового рахунки підприємства. Все це можна зробити через особистий кабінет на майданчику, де проводили реєстрацію.

Класифікація закупівель та їх параметри

На підставі закону України №92 «Про публічні закупівлі» заявки у тендері мають відповідати низці критеріїв. Все це пов'язано з рівнем вартості товарів, послуг та робіт. Серед них можна виділити такі варіанти із низкою ключових показників. Саме на їх основі відбувається процес отримання дозволу на проведення державних закупівель.

  1. Допорогові. Ці заявки повинні мати вартість товарів, робіт та послуг, які плануються для придбання, що не перевищує 200 тисяч гривень. У деяких випадках, що стосуються сфер господарювання, сума не повинна перевищувати одного мільйона гривень. Якщо говорити про вартість робіт, то вони не повинні бути вищими за 1,5 мільйона гривень, а в окремих випадках сума доходить до п'яти мільйонів.

  2. Надпорогові. Для цих аукціонів вартість на товари та послуги, що відправляються на придбання, повинна бути від 200 тисяч гривень або від одного мільйона гривень, як і в першому випадку. Сума коштів на роботи починається від півтора мільйона гривень або від п'яти мільйонів для інших випадків.

При цьому постачальник повинен надати замовнику товари, послуги або роботи відповідно до всіх вимог та норм. Вони мають бути високої якості. Ці параметри обов'язково підкріплюються сертифікатами чи ліцензіями. Ці документи може вимагати замовник як підтвердження. Таким чином, щоб отримати можливість для участі у торгах, необхідно обов'язково відповідати всім критеріям. В іншому випадку, система не допустить учасника до аукціону. 



 







Интернет реклама УБС