НОВИНИ

Управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації

Одеський історико-краєзнавчий музей

Український інститут національної пам'яті

Виставка "Люди Свободи"


    З 30 листопада по 7 грудня 2016 р. в Одеському історико-краєзнавчому музеї демонструватиметься виставка "Люди Свободи", приурочена до 25-ї річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України.

    ХХ ст. стало часом нашої найактивнішої боротьби за свободу. На зорі віку, в 1900 р., українці вперше висунули політичні вимоги своєї незалежності. Його завершення, в 1991 р., увінчалося остаточним її утвердженням. Разом із тим, це століття - час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), які стали символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їх вдавану нездоланність, вони зазнали краху. Зокрема й тому, що зіткнулись із опором українців. Серед мільйонів яких - ті, кого ми називаємо Людьми Свободи.

    Ці люди дуже різні - поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним - хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось - із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали - когось у тюрмі, когось у "шарашці", фізичними чи моральними тортурами. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Вони не стали тими, хто очолив незалежну країну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі.

    Завдяки таким Людям, свобода стала реальністю для нас, і кожен з нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал. На виставці представлено 26 героїв, останній з них віддав життя, щоб зберегти свободу України вже у ХХІ ст.

    Виставка була створена Українським інститутом національної пам'яті, в рамках проекту "Люди Свободи", яка розповідає про людей з різних сфер суспільного життя, які своєю боротьбою та працею зробили можливим відновлення незалежності України у 1991 р.

    В подальшому, виставка буде демонструватися у районних центрах Одеської області.

Відкриття виставки "Люди Свободи" відбудеться: 30 листопада 2016 р., о 13.00, за адресою: вул. Гаванна, 4, Одеський історико-краєзнавчий музей.
Експонування: з 30 листопада по 7 грудня 2016 р. щодня, з 10.00 до 17.30, вихідний день - п'ятниця,
Тел. для довідок: (048) 726-26-08.
           
 

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС
© Автор интернет-проекта: Рыбников Александр