НОВИНИ


    

ПИСАНКОВИЙ РАЙ

 

За давніми легендами весь світ виник з велетенського космічного яйця, що плавало у морській безодні. За уявленнями наших предків зі шкаралупи утворилось небо, з плівки – хмари, з білку – вода, а з жовтка – земля.

Ще на зорі життя людини яєчко було знаком весни, незмінною частинкою життєдайної сили Сонця. Яйце, яке несе в собі початок життя, вважалося талісманом, за допомогою якого людина заворожувала собі, привертала до себе, умилостивляла та з'єднувала добрі сили, а лихі - відвертала. Особливо це відносилось до курячого яйця, яке містило у собі зародок сонячного птаха – півня.

А щоб те чарівне яйце було сильнішим, його фарбували у червоний, жовтий, зелений, синій кольори та наносили поверх шкаралупи магічні знаки добра, захисту щастя, здоров'я, достатку. Так з'явилися перші писанки, крашанки, крапанки тощо.

За християнських часів писанка стала втіленням радості й віри у Воскресіння Христове, символом всепрощення та великоднього привіту. Освячена в храмі писанка несе Божу благодать її господарям, як, власне, несе радість людській душі і сам процес її створення.

27 квітня 2024 р., в музеї «Степова Україна» відбувся майстер-клас від мисткині Світлани Нані для студентів факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. За допомогою мисткині, кожен присутній створив для себе і своєї родини пасхальний подарунок – декоративне яйце, яке обов'язково принесе в оселю добробут та боже благословення, мир та любов.

Співробітниця музею Валентина Чечина познайомила учасників майстер-класу з народними традиціями, пов'язаними з Великоднем. А відвідувачі музею розповіли про цікаві традиції святкування у своїх родинах та поділилися сімейними рецептами пасок.

За можливість проводити музейні заходи дякуємо ЗСУ - нашим неперевершеним воїнам світла!

Зустрічаймо Великдень з щирими побажаннями: «Христос воскрес - воскресне Україна!»

 

 

            
 
© Автор интернет-проекта: Рыбников Александр