НОВИНИ


    

МАКИ ПАМ'ЯТІ

8 травня 2024 р., в День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні 1939-1945 років, у музеї «Степова Україна» відбувся незвичайний майстер-клас. Його учасниками стали студенти ІV курсу факультету історії та філософії Одеського національного університету ім.І.І. Мечникова разом з Наталією Петровою – кандидатом історичних наук, заступником декана з наукової роботи, доцентом кафедри археології та етнології. Вони познайомилися, завдяки майстрині з петриківського розпису Віолетти Лашкул, з технікою цього дивовижного народного розпису та створили яскраво-червоні маки пам'яті.

У всьому світі червоний мак є символом пам?яті та вшанування жертв збройних конфліктів. В Україні ця квітка одночас символізує кривавий слід від кулі та стала головним символом Дня пам'яті та примирення.

Ще з сивої давнини до нашого часу дійшли легенди про те, що маки цвітуть лише там, де пролилася кров українських козаків. Щорічно, 8 травня ми одягаємо ближче до серця червоні маки з паперу чи тканини задля пошани пам'яті українців, загиблих в роки Другої світової війни та у роки повномасштабної геноцидної війни росії, що триває з 2014 року. Одягаємо з молитвами про їх душі та з незкореним гаслом: «Пам?ятаємо. Перемагаємо».

Тож нехай диво-квіти, створені нашою перспективною та талановитою молоддю, стануть символами нашої майбутньої Перемоги і щирого бажання жити у вільній та процвітаючій країні.

Дякуємо нашим героям ЗСУ і всім, хто докладає неймовірних зусиль для нашої спільної Перемоги!

Світла пам'ять тим, хто віддав найцінніше - свої життя заради майбутнього України!

 

            
 
© Автор интернет-проекта: Рыбников Александр