НОВИНИ


    

ПОПРИ ВСЕ – МУЗЕЙНІ ВИДАННЯ

 

29 травня 2024 р., в музеї на Гаванній, відбулася презентація двох випусків «Вісника Одеського історико-краєзнавчого музею»  – №19 та №20.

Випуск №19 присвячено 15-річчю відродженого Музею «Степова Україна» – відділу Одеського історико-краєзнавчого музею. Ретроспективою статей 1990-х – 2000-х рр. показано спадкоємність історичного та відродженого музеїв в контексті культурного і суспільно-політичного життя України, її Причорноморського регіону.

Випуск №20 містить матеріали, присвячені особистостям, які жили у Причорноморському регіоні, показується багатство музейних зібрань, їх значення для збереження і продовження культурних традицій, розвитку музейництва в регіоні. В 100-й  рік початку краєзнавчого руху на Одещині, акцентується увага на його досягненнях.

Але головною подією презентації стало видання монографії старшого наукового співробітника Одеського історико-краєзнавчого музею Станіслава Кінки: Народні фронти країн Балтії: від інституціоналізації протестних рухів до перемоги на виборах (за матеріалами радянської та англомовної преси 1987-1991). Ця монографія є результатом багатолітньої цілеспрямованої розробки теми і стала першим випуском серії «Музей як світ» започаткованої колективом нашої установи. Автор у своїй науковій роботі дослідив сплеск свободолюбства у країнах Балтії та їх співвідношення з підйомом національно-визвольного руху в Україні.

Під час презентації виступали Віра Солодова, кандидат історичних наук, директор Одеського історико-краєзнавчого музею, Юрій Слюсар, заступник директора музею, а також гості заходу: Олександр Музичко та Тарас Гончарук – доктори історичних наук, професори Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Андрій Красножон, ректор, доктор історичних наук, професор Південноукраїнського  національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського, Ірина Бірюкова, заслужений працівник культури України, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки. Досить обґрунтованим, насиченим фактологічним матеріалом був виступ автора С. Кінки. Усі виступаючі зазначили про важливість наукових досліджень, видань, для збереження історичної культурної спадщини нашої держави.

Видання Одеського історико-краєзнавчого музею будуть цікавими музейним працівникам, історикам, викладачам, студентам і всім, хто цікавиться історією і культурною спадщиною Українського Причорномор'я.

З Вісниками Одеського історико-краєзнавчого музею в електронному вигляді №№1-20, ви можете ознайомитися на сайті нашого музею: http://www.history.odessa.ua/publication.htm, з друкованими  – в бібліотеках м. Одеси.

Тож, запрошуємо всіх охочих до ознайомлення!

 

 

            
 
© Автор интернет-проекта: Рыбников Александр