НОВИНИ


    

  

МАЙСТЕР-КЛАС «ЗОЛОТИЙ СОНЯХ»

 

«Золотий сонях – в денці,

Золотий сонях – в дзвонах.

Золотий сонях – в сіні,

Золотий сонях – в сінях.

Золотий сонях – в серці

Золотої України!..»

 

Ростислав Маменко «Золотавий сонях»

 

Традиційно, першого літнього дня відзначаємо Міжнародний день захисту дітей, адже діти - це світле майбутнє кожної країни. З нагоди свята, в музеї «Степова Україна» відбувся надзвичайно захоплюючий майстер-клас з флоромозаїки. Разом з мисткинею Світланою Нані його учасники, діти та їх батьки - одесити та переселенці з тимчасово окупованих територій, вчилися створювати з природніх матеріалів панно «Золотий сонях».

    Соняшник - один з багатьох рослинних символів України. Разом з гнучкою вербою та соковитою калиною, міцним дубом та стрункою тополею, ніжним барвінком та різнобарвними чорнобривцями, він є незмінною частинкою батьківської домівки.

     Як соняхи повертають свої золотаві голівки за сонячним диском, так і людина завжди своїми думками та діями звернена до рідного краю. Як сонце є незмінним орієнтиром для цієї квітки, так і для людини Батьківщина - єдина і найвища цінність.

     Саме тому у давнину, тим, хто вирушав у далеку путь, дарували рушники з вишитими соняшниками, як нагадування про місце, де з нетерпінням чекають на їх повернення. Здавна вважалося, що соняхи здатні позбавити оселю від нечистої сили. Саме тому квітки саджали поруч з хатами, малювали їх на стінах та дверях. За віруваннями ця сонячна рослина могла наділити людину здатністю до ясновидіння та пророцтва. Щоб побачити віщий сон, достатньо було покласти квітку соняшника під подушку.

     Наші предки ставилися до цієї рослини з особливою повагою, бо саме в ній були даровані сонцем та вищими силами життєва енергія, духовна міць, фізичне здоров'я, сили до праці, добробут та майбутнє процвітання, і, найголовніше, те, на чому тримається Всесвіт - любов та відданість.

     У стиглому насінні соняшника, міцно об'єднаному між собою у єдине коло, вони вбачали єдність поколінь, нерозривний зв'язок дітей і батьків. У жовтому кольорі пелюсток – віру у найкраще, у світло, у майбуття.

     І не випадково, що на сьогоднішній майстер-клас для створення квіткового панно було обрано саме соняшник. Адже наші діти - як ті насінини, щомиті потребують батьківської уваги й любові. Вони обов'язково мають зростати у світі, наповненому миром і добром, турботою та радістю, мати яскраве дитинство та щасливе майбутнє.

     Вони мріють про це!

     Тож дякуємо нашим славним воїнам ЗСУ та всім, хто докладає неймовірні зусилля для того, аби ці мрії здійснилися!

 

            
 
© Автор интернет-проекта: Рыбников Александр